Kaip lipti laiptais ?

Lipant laiptais į viršų, vyras eina paskui moterį.

Lipant laiptais žemyn,  pirma eina vyras.

Vyras taip tarsi saugo, jei kartais moteris susvyruotų ar netvirtai uždėtų pėdą  ant laipto pakopos (taip dažnai nutinka avint aukštakulnius). Lipant į viršų, vyras galėtų moterį pagauti, o lipant žemyn, ji galėtų į jį atsiremti, jei prarastų pusiausvyrą.

Vyras turėtų eiti  pirmas, jei laiptai neapšviesti arba  laiptinė nepažįstama.

Jei asmuo leidžiasi žemyn, o kitas kyla aukštyn, tai natūralu, kad  besileidžiantysis turėtų užleisti laiptų turėklą kylančiam  į viršų asmeniui.  Tačiau, jei  susiduria besileidžianti laiptais moteris ir kylantis į viršų vyras, tai  moteris neprivalo pasitraukti nuo laiptų turėklų pusės.  Nors  reikėtų laikytis judėjimo krypties taisyklės (eiti dešine puse),  bet laiptų turėklai nuo seno  laikomi privilegija moterims, pagyvenusiems  ir vaikams.

Jei kas nors prieš priešiais,  ar lipant į viršų, ar leidžiantis žemyn eina  nešinas daiktais ar krepšiais, tai derėtų pastovėti laiptų aikštelėje ir palaukti, kol žmogus su nešuliu praeis.  Ši taisyklė galioja ir einant labai siaurais laiptais (ypač muziejuose ir senose pilyse, rūmuose, rūsiuose ir pan. ).

Visais atvejais, kai kas nors dėmesingai prasilenkdamas užleido jums kelią,  dera pasakyti:  „atsiprašau“  ir  linktelėti  ar  tarti „ačiū“, „dėkoju“.

Krepšelis Prekė pašalinta Pridėti iš naujo
  • Prekių krepšelyje nėra