Kvepalai ir kvėpinimasis  

Kvepalai sukelia stiprias emocines reakcijas. Taip nutinka todėl, kad uoslės organai yra dešiniajame smegenų pusrutulyje, kaip tik toje dalyje, kuri atsakinga už emocijas ir kūrybingumą. Aromaterapija tyrinėjama šimtmečius ir patvirtinta, kad ji padeda įveikti stresą, pakeisti jausmus ar sukurti gerą savijautą. Venkite gausiai kvėpintis renginiuose, kuriuose daug žmonių.  Jums kvapas gali būti labai malonus, bet šalia sėdinčiam asmeniui  trikdantis. Nerekomenduojama  kvėpintis, kai vykstate į poliklinikas ir ligonines.

Kaip kvėpintis?

Dalykinei aplinkai rinkitės lengvus, gaivius kvapus, tačiau kvėpinkitės nedaug.
Pasipurkškite jais ant kūno, prieš apsirengdami, kad išvengtumėte dėmių ant drabužių ir jų nesugadintumėte. Užtenka papurkšti 1 – 2 kartus.
Kvėpinkite drabužio vidinę pusę, kad išvengtumėte dėmių.
Po dėvėjimo išvėdinkite savo drabužius, kad švarkas nebekvepėtų tos dienos kvepalais ir nesusikirstų su kitos dienos  kvepalais. Kvepalai stipriai įsigeria į audinius, ypač vilnos, medvilnės ir šilko. Geriau kvėpinti vidinę drabužio pusę, o kūnui susilietus su drabužiu ir pakilus temperatūrai – kvapas išsiskleis.
Dauguma vonios produktų, odos ar plaukų priežiūros priemonių turi savitus kvapus. Kad išvengtumėte kelių nederančių kvapų, rinkitės bekvapes higienos priemones.
Darbe nenaudokite labai stiprių kvepalų. Tas pats galioja ir lankantis viešuose renginiuose ar restoranuose, nes šalia sėdinčiam asmeniui gali įskausti galvą, o restorane kvepalai nustelbs maisto aromatus. Galimybė prisiminti kvapus – viena iš svarbiausių jutiminių organų savybių. Mes labai daug ką prisimename, nors kartais kvėpinamės nedaug arba kvepiame nekaip.
Prieš purkšdami jums patinkantį kvapą giliai įkvėpkite, sulaikykite kvėpavimą, kad neįkvėptumėte pirmo purkštelėjimo, nes kvapas išsiskleidžia, kai pasklinda.
Purkškite ar tepkite „pulso taškus“ – vidines riešų, alkūnių puses, smilkinius, taškus po ausimis ar už ausų, kaklo duobutę, vidines kelių puses bei kitose vietose, kur ryškiai juntamas pulsas. Šiluma padės išskirti kvapą ir sustiprins aromatą. Kvapas kyla į viršų.

Kaip pirkti kvepalus?

Prieš eidami pirkti kvepalų nevalgykite aštraus maisto ar prieskonių pvz. česnakų, nes jie gali pakeisti odos kvapą.
Dėvėkite išskalbtus drabužius, nes drabužiuose likęs kvepalų aromatas taip pat gali turėti įtakos renkantis kvepalus.
Renkitės tuo drabužių stiliumi, kokiai progai ieškote kvepalų.
Prieš eidami rinktis kvepalų nesikvėpinkite, rekomenduojama nenaudoti net dezodoranto.
Pirkite ryte, kai jūsų uoslė aštresnė. Niekuomet neskubėkite, kai renkatės kvepalus. Rinkitės taip pat, kaip kad rinktumėtės suknelę, kostiumą, knygą ar muziką.
Nesižavėkite kvapų reklamomis ar kvapų įklijomis žurnaluose. Būtinai nueikite jų pauostyti į parduotuvę, nes gali būti, jog jūs tiesiog nemėgsite to kvapo.
Niekuomet nepirkite kvepalų, kurie gerai kvepia ant jūsų draugo ar draugės. Kvepalai skirtingai skleidžiasi ant kiekvieno iš mūsų.
Pauostykite ne daugiau penkių kvapų. Rekomenduojama bandyti tos pačios šeimos kvepalus: gėlių (augmenijos), rytietiškus,  vadinamuosius šiprinius ar ekologiškus švarius. Jei sunku apsispręsti, prašykite konsultanto patarimo. Pasakykite, kokiais kvepalais paprastai kvėpinatės. Nebijokite pasikliauti konsultanto žiniomis, tačiau nesijauskite nepatogiai, jei dar nenorite pirkti, o jus skatina įsigyti. Daugiau

Prekybos tinkluose konsultantai dažniausiai atstovauja prekės ženklui ir yra suinteresuoti, kad pirktumėte jų atstovaujamo prekės ženklo gaminį. Neskubėkite pirkti.  Galbūt  dar norėsite apsilankyti specializuotose parfumerijos parduotuvėse.
Neskubėkite purkšti patikusių kvepalų ant odos, geriau ant kvapą sugeriančio lapelio. Laikykite lapelį tarp nykščio ir didžiojo piršto, o kitos rankos pirštu palieskite, pajudinkite, jog lapelis virpėtų. Taip pajusite besiskleidžiantį kvapą.
Kai jau atsirinkote vieną ar du kvapus, tuomet išmėginkite juos ant odos. Rekomenduojama purkšti ant riešo vidinės pusės (juvelyriniai dirbiniai ar laikrodis gali keisti kvepalų kvapą). Netrinkite riešų vieno į kitą. Trynimas keičia kvepalų aromatą.
Leiskite vieną valandą kvapui skleistis. Labai klystame, kai perkame ganai greitai po to, kai mums papurškė kvepalus. Per 10-15 minučių išsiskleidžia pirmoji ar antroji nata, bet ar jums kvapas vis dar patiks, kai išsiskleis pagrindinė? Taip galit išleisti daug pinigų ir vis tiek neturėti patinkančių kvepalų.
Jei po valandos jums vis dar patinka kvapas, grįžkite kitą dieną ir dar kartą pasikvėpinkite. Juk labai skiriasi, kai dėvi suknelę ar tik apžiūrinėji ją vitrinoje ar ant pakabos. Pasiteiraukite, galbūt parduotuvė turi šio kvapo mėginukų.  Kvėpinkitės jais kelias dienas, išgirskite draugų, kolegų ir mylimųjų nuomones. Pirkite tada ir tik tada, kai tikrai būsite patenkinti kvapu.

Kaip įsigyti gundančius kvepalus?

Gal ir nesutiksite, bet dauguma mūsų kvėpinamės, kad sugundytume. Tokios paskirties kvepalai tikrai netiks darbo aplinkai. Jų rinktis eikite dėvėdama ne darbui skirtus drabužius. Apsirenkite labiau moteriškai, romantiškai, o gal dramatiškai, fatališkai ar gundančiai. Tuo stiliumi, kuris atspindi jus. Konsultantas (-ė) matys jūsų kitokį įvaizdį ir pagal jį rekomenduos labiausiai tinkančius kvepalus. Pasakykite, kokius kvapus mėgstate. Kvepalus rinkitės ir pirkite neskubėdama.
Labiausiai gundančiuose kvepaluose sunkesnė, gilesnė nata yra vanilės, muskuso, smilkalų, ambros ar sandalmedžio aromatas. Platus gundančių kvepalų asortimentas rytietiškų kvepalų grupėje. Jums nereikia būti ekspertu, pasitikėkite konsultantu.
Gundančiais kvepalais kvėpinkite kaklo duobutę, vietą virš raktikaulio. Kai jūsų partneris šnabždės jums į ausį, pajaus maloniai dvelkianti kvapą. Taip pat puiki vieta apie bambą. Kvapas kyla, todėl verta pakvėpinti kulkšnių duobutes ir pakinklius. Taip pat dažnai kvėpiname tarp krūtų.

Kvepalų gidas vyrams spausti čia.

Apie prisižiūrėjimą ir kvepalus vyrams

Krepšelis Prekė pašalinta Pridėti iš naujo
  • Prekių krepšelyje nėra